Oferujemy malowanie proszkowe w oparciu o szeroką gamę kolorów oraz różne poziomy połysku i rodzaje tekstury. Do powlekania wykorzystujemy najlepszej jakości farby proszkowe renomowanych producentów. Specjalizujemy się w lakierowaniu proszkowym elementów aluminiowych, stalowych i ocynkowanych. Gwarantujemy krótkie terminy realizacje i konkurencyjny ceny.

Lakierowanie proszkowe jest nowoczesną metodą pozwalającą na dekoracyjne bądź ochronne pokrycie materiałów i gotowych produktów wykonanych z metalu. Wykorzystywana w tym procesie farba jest mieszanką bardzo drobnych cząsteczek żywicy oraz pigmentu. Pierwszy składnik nadaje powłoce właściwości ochronne, drugi kolor. Skomponowaną w ten sposób mieszankę nanosi się przy użyciu specjalnych pistoletów natryskowych na powierzchnię danego elementu. Na cząsteczki proszku w trakcie ich nakładania działają siły elektrostatyczne, dzięki czemu stworzona przy ich użyciu powłoka dobrze przylega do materiału i ułatwia jego równomierne pokrycie. Pomalowane w ten sposób elementy poddaje się następnie działaniu wysokiej temperatury, która łączy poszczególne cząstki farby i powstałą w ten sposób powłokę.

Elementy malowane przy użyciu tej metody są nie tylko estetycznie pokryte farbą ale również odporne na działanie wysokich temperatur, uszkodzenia mechaniczne i chemiczne.

 

19